Natřete to!

Mícháme barvy na dřevo na počkání

Zjistit víc

Vyzkoušejte vzorky barev

I zahradní domek si zaslouží patřičnou péči

Zahradní nábytek, sekačka, létem unavený gril a další nářadí si zaslouží střechu nad hlavou. Pro někoho jen úschovna, pro některé milovaná dílna, kde vznikají ty nejkrásnější výrobky. I sebelépe ošetřený dřevěný povrch, když je vystaven zubu času a rozmarům počasí, časem degraduje. Jak si dřevěné povrchy zrenovovat, aby vypadaly zase jako nové? Poradíme, co si vzít na pomoc!

Zahradní domek

Plán renovace zahájíme u vnějšího obložení. Vyčkejte si na teplejší a hlavně suché počasí, aby vám nátěry dobře schly.

Před natíráním je nutné dřevo obrousit, zbavit starého nátěru a dalších nečistot až na holé zdravé dřevo. Pokud se vám nepodaří dřevo očistit úplně na holé dřevo, nedokonalosti lze překrýt renovačním nátěrem REMMERS Renovier Grund nebo renovační barvou ADLER Pullex Renovier Grund, která sjednotí podklad a následně přetřít barevnou lazurou.

V případě, že před vámi stojí starší stavba s letitými nánosy barvy, použijte odstraňovače nátěru. Doporučíme vybírat mezi německým REMMERS nebo rakouským ADLER. Rozdílem je pouze cena a že REMMERS dodává v balení i potřebné kartáče. Nezapomeňte zároveň ani na to, že vlivem slunce se často na povrchu dřeva objeví pryskyřice. Tu před natíráním musíte odstranit, aby neznehodnotila celkový výsledek.
S pomocí špachtle a ředidla nebo přímo OSMO sady k odstraňování pryskyřice zbavíte dřevo smůly a můžete pokračovat.

Starší stavby mohou být napadeny různými škůdci. Pokud narazíte ve spodní části domku na nežádoucí nájemníky, očistěte povrch kartáčem, o zbytek se postará přípravek na již napadené dřevo LIGNOFIX. Vybaveni kvalitním válečkem Anza a štětci můžete začít nanášet.

Na výběr máte z:

ADLER Pullex Top Mattlasur

Lazura chránící natřený povrch před plísněmimodráním a je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům. Navíc se s lazurami velmi dobře pracuje.

Lazurovací krém na dřevo REMMERS

Postará se nejen o impregnaci povrchu, ale je i samotným nátěrem a závěrečným ošetřením 
v jednom. A navíc díky své husté konzistenci je skvělý pro práci nad hlavou - nestéká ani nekape.

REMMERS HK lazura

Lazura 3v1, díky které získáte impregnacizákladní nátěr konečné ošetření v jednom a dřevo je výtečně chráněno proti vlhkosti, řasám a hnilobě.

Bochemit Estetik Profi 15+

Olejová lazura dokonale chrání ošetřené dřevo proti UV zářenípronikání vody a celkovou vlhkostí. A to vše až po dobu 15 let.

Lazurou je vhodné ošetřit nejen samotnou stavbu, ale i dřevo, které využijeme při dalších renovačních pracích.

Po ošetření dřeva doporučujeme natřít povrchy vhodnou barvou na dřevěné fasády. Dřevo tak bude chráněné proti povětrnostním vlivům a vy se tak budete ještě dlouho těšit z jeho krásy.

Pokud se rozhodnete pro obnovení jejich zašlé krásy, je zásadní povrch před dalšími kroky pořádně očistit.

V případě, že máte před sebou opravdu zastaralý nátěr a ve více vrstvách, musíte dřevo zbavit laku horkovzdušnou pistolí a špachtlí. Zbytky nátěrů pohodlně sundáte odstraňovačemi nátěrů Remmers nebo Adler, které působí cca 10 minut a poté už můžete zavolat do akce škrabku ANZA a zbavit dřevo dalších zbytků nátěru. Samotnou reakci odstraňovače zastavíte oplachem dřeva vodou.

Jestliže není nutné zbavit rám zašlých vrstev nátěrů, vystačíte si s REMMERS Udržovacím setem na okna nebo s ADLER Windoor Care Set. Tyto speciální sady povrch ošetří, uzavřou trhlinky v nátěru a chrání materiál před povětrnostními vlivy.

Než vám dřevěné části pořádně uschnou, můžete se mezitím věnovat těm kovovým.

Okapy jsou důležitou součástí každé stavby. Zamezí hromadění vody na nežádoucích místech a dešťovku můžete pohodlně sbírat do kádí a použít při zahradničení.

Kontrolu okapu proveďte během silnějšího deště, abyste odhalili případné vady, trhliny a podobné nedostatky. Pokud je okap celistvý, můžete se pak za slunných dní věnovat nerušeně renovaci, zatímco bude dále schnout nátěr na dřevěném obložení domku.

Povrch okapu je vhodné nejprve obrousit, zbavit nátěru a použít odmašťovač ETERNAL. Poté štětcem naneste tu pravou barvu ETERNAL na kovy a zrenovovaný okap po zaschnutí nátěru vraťte zpět na jeho původní místo.

Pokud se rozhodnete renovaci vzít opravdu zgruntu, nevyhnete se střeše.

I ta si žádá svou péči a pro zachování sucha uvnitř je její nepropustnost naprosto zásadní. Kovové střešní krytiny se pyšní svou dlouhověkostí a správná péče jejich funkčnost ještě prodlouží. 
Začněte analýzou povrchu. Pokud je už střecha hodně poškozená a zrezlá, možná nadešel čas na pořízení nové. V případě, že vidíte jen drobné vady a bude se natírat. Ale i s tím poradíme!

Začněte zbrousením povrchu drátěným kartáčem. Odstraníte tak starý nátěr a případné vrstvy rzi. Bruste až na čistý kov. Střechu pak ošetřete odmašťovačem ETERNAL, díky kterému zvýšíte přilnavost dalších nátěrů k povrchu střechy.

S pomocí válečku, štětce nebo stříkací pistole začněte natírat střechu. Největší službu vám rozhodně udělají barvy na kov české značky ETERNAL.

Pokud je před vámi renovace starší plechové krytiny, kde už je značná degradace nánosem rzi, rozhodně si vemte k ruce i antikorozní základní nátěr značky ETERNAL (naneste ve 2 vrstvách), kterou nátěr zahájíte. Po zaschnutí první vrstvy pokračujte matnou barvu na kovy ETERNAL, která je vhodná pro povrchy s vyšším korozním zatížením a nebo můžete sáhnout po barvách značky Balakryl 2v1.

Zásady natírání plechové střechy

Ať už budete dřevo v interiéru renovovat, nebo bude potřeba kompletní výměna, vždy dbejte na kvalitní ochranu.

Dřevo je krásný materiál a díky správné péčí se odvděčí dlouhotrvající krásou. Vždy sahejte po kvalitním dřevu, například spárovkách z borovice či smrku a nebo nabízíme i hoblované latě v rozměru 32x60x2500, které mají široké spektrum využití.

Kutilové a grilovači zbystřete! I vaše pracovní plocha si zaslouží tu nejlepší péči. Rozhodně bychom do interiéru doporučili bezbarvý REMMERS Olej na pracovní desky. Dřevo pracovní desky bude chráněné (olejem ošetřený povrch odolává většině běžně užívaných tekutin v domácnosti), olej je nezávadný a snadno se aplikuje.

Interiérové povrchy a hlavně podlaha také čekají na svou vrstvu. Dopřejte jim péči s pomocí německé značky OSMO, která nabízí olejová mořidla a nebo sáhněte po dekoračních voscích. Oba tyto nátěry je důležité natírat ve směru dřeva a doporučujeme k tomu využít štětec nebo váleček. Vosk odpuzuje nečistoty a vodu a mořidlo nechává dřevo dýchat. Oba nátěry jsou navíc i nezávadné a lze je použít i na dětské hračky! Důležité je vždy nátěry zavřít bezbarvým tvrdým voskovým olejem. Pokud ošetřujete podlahy a hodně namáhané plochy, nikdy nepoužívejte samostatně.

Do interiéru si můžete pozvat i barvy značky ADLER Varicolor. Díky širokému spektru využití najdou uplatnění na téměř jakémkoliv povrchu – dětské hračky, zárubně, dřevo, kovy i plast. Její jediné mínus je, že se nehodí na pochozí plochy, na ty však máme bohatý výběr také!

608 404 088 Jsme vám k dispozici denně 8:00-22:00 hod.

Poradíme vám jak ošetřit dřevo

11 výdejních míst v České republice

Množstevní slevy pro věrné zákazníky

Speciální rabaty pro firmy a živnostníky

Ověřený zákazník před 8 dny

Pouze jsem si vyzvedávala balíček s Bony ,paní byla u předávání velice příjemná .

Ověřený zákazník před 18 dny

šíře sortimentu, cena

Ověřený zákazník před měsícem

rychlé vyřízení objednávky

Nahoru

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2024 levne-barvy-laky.cz - Všechna práva vyhrazena