O velikonočních svátcích 29.3. - 1.4. jsou naše prodejny zavřené. Objednávkám z e-shopu se budeme věnovat hned od úterý 2.4.2024.

V přiípadě potřeby volejte zákaznickou linku denně 8 - 22 h. 

Hezké Velikonoce!

×

Natřete to!

Mícháme barvy na dřevo na počkání

Zjistit víc

Vyzkoušejte vzorky barev

Jak natřít topení a jakou barvu na radiátory vybrat

Natírání radiátorů je docela mravenčí práce, kterou rádi odkládáme. Takové renovované topení ale může udělat pořádnou parádu. Interiéru dodá nádech novoty a vy si budete mnout ruce nad dobře odvedenou prací. Zvládnete to totiž bezpochyby sami. Aby se vše povedlo, poradíme vám, jakou barvu na radiátor vybrat a hlavně jak natřít topení jako profesionál.

V hlavní roli radiátor - jak na jeho renovaci a výběr nátěru


Co budete potřebovat

Pozor!
Při renovaci musí být radiátory zcela vychladlé, pusťte se do ní proto mimo topnou sezónu.

Jakou barvu na radiátory vybrat

Na výběr máte mezi syntetickou (rozpouštědlovou) a vodou ředitelnou barvou. My doporučujeme jednoznačně druhou variantu. S vodou ředitelnými barvami se totiž lépe pracuje a hlavně nezapáchají. Vždy volte barvu určenou na radiátor, abyste měli jistotu, že zvládne i vysoké teploty a nezežloutne. Z naší nabídky doporučujeme tyto tři:

  • ETERNAL barva na kovy – silná antikorozní ochrana a vrchní nátěr v jednom. Má velmi dlouhou životnost, další renovaci tak spolehlivě oddálíte.
  • ETERNAL barva na radiátory – skvěle přilne i na starý syntetický nátěr, pokud se vám ho nepovede zcela odstranit. Výborně kryje, rychle schne a odolá teplotám až do 100 °C. Je vhodná pro hliníkové, litinové a ocelové radiátory. V případě natírání zcela nových ocelových nebo litinových radiátorů je potřeba nejdříve nanést antikorozní ochranu, jako je ETERNAL Antikor nebo ETERNAL barva na kovy.
  • ADLER Varicolor – má skvělý izolační účinek a chrání před korozí. Na kov tedy nepotřebujete základní antikorozní nátěr a nevadí ani zbytky rzi, které se vám nepodařily odstranit. Životnost nátěru je dlouhá.

S barvami si můžete hrát

Doby, kdy byly radiátory pouze bílé nebo v odstínu slonové kosti, jsou pryč. Dnes už máte na výběr ze široké škály barev, které můžete sladit se zbytkem interiéru. Vaše topení tak může být třeba mahagonově hnědé, aby splynulo s nábytkem, kontrastně žluté, jemně starorůžové, nebo dokonce stylově černé.

Všechny tyto odstíny najdete v nabídce barev ADLER Varicolor. Rádi vám ale namícháme i zcela originální barvu podle vašeho přání.

  

Jak natřít topení krok za krokem

Už víme, jakou barvu na radiátory vybrat a jaké potřebujeme náčiní. Tak se můžeme pustit do akce! Renovace radiátorů probíhá ve třech krocích.

1. Nejdříve je potřeba odstranit starý nátěr

Důkladné zbroušení je základ, aby nový nátěr dobře přilnul a neloupal se. Odlupující se starou barvu a zrezivělá místa zbruste drátěným kartáčem s ergonomickou rukojetí. Práci vám výrazně usnadní. Pokud se potřebujete dostat na vysoko položená místa, můžete k němu pořídit i prodlužovací tyč. Následně povrch přebruste smirkem o zrnitosti 80 až 120 a na finální dočištění použijte smirk s jemnější  zrnitostí 180 až 240.

Snažte se radiátor zbavit starého nátěru, nečistot a případné rzi. Čím důkladněji tento krok provedete, tím dokonalejší získáte výsledek.

2. Radiátor očistěte a odmastěte

Po broušení radiátor očistěte smetáčkem od veškerého prachu a hlavně pořádně odmastěte. Dokonalým odstraněním nečistot a mastnoty několikanásobně zvýšíte přilnavost následného nátěru a zamezíte tak jeho loupání.

Práci vám usnadní odmašťovač povrchů ETERNAL. Použijete ho přitom nejen na renovaci radiátoru, ale hravě s ním vyčistíte taky gril, krb, motor nebo řetěz jízdního kola.

3. A jde se natírat

Nejdříve v okolí topení zakryjte vše, co nechcete mít od barvy. Použít můžete igelit a za radiátor kusy kartonu. Součásti topení, jako je kohoutek nebo měřák, oblepte maskovací páskou.

Přesný postup pro nátěr radiátoru se odvíjí od barvy, kterou jste vybrali. Držte se proto návodu na jejím obalu. Zpravidla jsou potřeba dvě až tři vrstvy. Mezi jednotlivými nátěry nechte barvu vždy několik hodin důkladně zaschnout.

Barvy na kov - kompletní nabídka produktů

A jaké použít náčiní? Potřebovat budete štětec, a to ideálně speciální radiátorový, který je zahnutý, a tak se s ním dostanete do všech zákoutí a k zadní části topení. Hladký radiátor ale pohodlně natřete i válečkem. Štětec však budete potřebovat i tak – na doladění detailů.

Oblíbená je také barva ve spreji, ta se ale nedostane k zadní části topení a nadělá dost velký nepořádek. Ač je tedy práce rychlejší, musíte si stejně pomoct štětcem. Barva ve spreji musí být navíc tekutější, a tak je větší šance, že bude stékat.

Přejeme vám spoustu radosti ze skvěle odvedené práce.:-)

608 404 088 Jsme vám k dispozici denně 8:00-22:00 hod.

Poradíme vám jak ošetřit dřevo

11 výdejních míst v České republice

Množstevní slevy pro věrné zákazníky

Speciální rabaty pro firmy a živnostníky

Ověřený zákazník před 14 dny

Rychlost

Ověřený zákazník před 3 měsíci

Rychlost dodání a kvalita výrobku.

Ověřený zákazník před 5 měsíci

Mohl jsem si vyzvednou v době kdy jsem měl čas.

Nahoru

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2024 levne-barvy-laky.cz - Všechna práva vyhrazena